Witbier Tam Tahıl Reçetesi

 • 5
  Shares

 
Witbier genellikle Belçika’nın buğday birası olarak bilinse de mayası ve içine katılanlar açısından baya farklıdır. İçindeki en önemli ve fark edici unsur ezilmiş kişniş tohumu ve portakal kabuğu kurusudur. Witbier olgunlaştıkça içindeki malzemeler nedeniyle ilginç bir turunç tadından kayısı tadına dönüşür.

Buğday birası sevenler bence klasik reçetelerle yetinmemeli farklı ülkelerin buğday birasını denemeli. Bu birada maltsı tatlar azken meyvemsi tatlar ön plandadır.

 

witbier tam tahıl bira reçetesi

witbier tam tahıl bira reçetesi

12 litrelik standart reçeteye aşağıdan ulaşabilirsiniz:

 

Daha fazlası için Facebook Sayfasını Beğenin:

İlgili Yazılar

İlginizi Çekebilir

Sorumluluk Reddi

Site 18 yaş üzerindekilere hitap etmektedir. Sitedeki bilgiler sadece bilgilendirmek amaçlıdır. Alkollü içeceklerle ilgili herhangi bir ticari maksatı yoktur. Yazıları okuyanların belli bir bilinç seviyesinde kendi kararlarını verebilecek bireyler olduğu varsayılmaktadır. Alkol kullanımana karşı özendirici bir üslup kullanılmamıştır.

2 üzerine düşünceler “Witbier Tam Tahıl Reçetesi

 1. Ege

  Witbier tariflerinde (Hoegaarden taklidi) genelde maltlanmamış buğday gevreği kullanıldığını gördüm. Bu tarifte maltlanmış buğday var.

  1. il volpino Yazının Yazarı

   Merhaba kesinlikle doğru söylüyorsunuz geleneksel reçetelerde buğday gevreği kullanılır ancak söylediğiniz gibi buğday gevreği maltlanmış değildir. Ve bizim Türkiye pazarında ham buğday gevreği zor bulunuyor özel sitelerde var bulabilirsiniz bazıları marketteki buğday gevreklerini kullanıyor tavsiye etmiyorum çünkü çok fazla katkı içerirler. Reçeteyi bu noktada malzeme yüzünden biraz değiştirdik sonuç gayet başarılıydı.Genelde reçeteleri Türkiye’de bulunan malzemelere uyarlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!