Türkçe Bira Kaynakları

 

Türkiye’de son yıllarda biracılığın artmasıyla tabii ki internet üzerindeki bilgi kaynakları da çok arttı. Türkçe bira kaynakları aslında düşündüğünüzden daha da fazla sayıda. Bununla ilgili bir derleme yazı oluşturduk ancak:

  1. Gerçekten belli bir düzeyde olanalar listeye alınmıştır.
  2. Ticari sitelerin blog,forum veya kanalları kategori dışıdır.

 

Şimdi sırayla biracılık için  Türkçe internet kaynaklarını inceleyelim

 

Bira İçin  Türkçe Internet Siteleri

 

https://evdebirayapimi.wixsite.com/evdebirayapimi

Sertaç Akar tarafından kurulmuş ilk Türkçe kaynaklardan biridir. Çok fazla detay inceleme ve bilgi içerir. Bazı kitaplar vardır yaşınız geçtikçe okursunuz ve yeni şeyler keşfedersiniz işte bu site tam anlamıyla öyledir.

 

https://www.biraatolyesi.net

Sadece bira yapımı değil bira kültürü ve dünyada bira nerede nasıl içilir sorularının yanıtını arıyorsanız mükemmel bir kaynaktır. Bira turları yazıları özellikle okunmalıdır.

 

https://beerader.com/

2016 yılından beri aktif yazısı bulunmasada bu site gerçekten işini iyi yapanların sitesi. Cantillon gibi mükemmel bir yazıları vardır ki Lambik hakkında yabancı sitelerde bile bu kadar bilgi bulamazsınız. Belçika biralarına merakınız varsa kaçırmamanız gereken bir blog.

 

http://www.birasever.com

Uluslararası anlamda bira nasıl tadılır ve markalar hakkında ilk elden bilgi almak istiyorsanız gene çok iyi bira sitesidir. Okumadan geçmeyin çok ilginç biraları Türkçe kaynaktan keşfedeceksiniz.

 

 

Bira İçin  Türkçe Forumlar

 

https://craftbiratr.com/

Türkiye’nin şu an en iyi bağımsız bira forumudur. Forum üyeleri en aktif ev biracılarıdır bu haliyle en önemli ve kaliteli bilgi paylaşım platformudur. Mutlaka takip edilmesi gerekiyor.

 

http://www.forumbira.com/

Forumbira bize ait yeni bir oluşumdur. Aslında kurulma amacı alternatif bir soru cevap ortamının oluşmasıdır. Nedeni ise özelde çok fazla takipçi ile yazışıyoruz bunların forum ortamında yazılması genel bir bilgi birikimi sağlayacaktır.

 

 

Bira İçin  Türkçe Video Kanalları

 

3  kafadar youtube kanalı 

Türkiye’nin en iyi bira youtube kanalı desek hata yapmayız çünkü gerçekten çok iyi bilgilerin olduğu ve çekim kalitesi yüksek bir kanaldır. Özellikle tam tahıl bira işine gireceksiniz bütün videolarını teker teker seyredin.

 

Birazbira Youtube Kanalı

Birazbira youtube kanalı gene bize ait kurulma amacı biraz farklı. Bira yapım sürecini yapboz gibi 2-3 dakikalık parçalara böldük ve kısım kısım videolar oluşturuyoruz. Bittiği zaman geniş ve kapsamlı bir arşiv olacak zamanla büyümeye devam edecek.

 

 

Yazıyı beğendiniz mi?

Yıldızın üstüne tıklayın

Puan 4.8 / 5. kaç kişi puanladı: 6

İlk puanı siz verin

Daha fazlası için

Sosyal medyada bizi takip edin

 

 

Daha fazlası için Facebook Sayfasını Beğenin:

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x