Populist Brewmaster Table Etkinliği 06.10.2018

  • 9
    Shares

 

Oktoberfest Türkiye’de az yerde ve etkinlikle kutlanmakla beraber kendi birasını da üreten Populist her sene çeşitli etkinlikler düzenliyor. Biz bu sene Brewmaster Table (yani bira yapım uzmanı masası diyebiliriz sanırım etkinliğin ismi İngilizce) etkinliğine katıldık. Burada Populist’in ana bira yapım sorumlusu (yani brewmaster) Philip Green’le tanıştık ve sohbet ettik. Etkinliğe katılamayanlar için buradan neler yaptığımıza dair kısa bir özet geçeceğiz.

Populist bildiğiniz üzere Bomonti Ada’da yani eski Bomonti Fabrikası’nda bir gastro pub. Ayrıca burada kendi biralarını Torch markasıyla üretiyorlar. Aşağıda mekanın haritasını ve dışarıdan fabrikanın genel halini görebilirsiniz.

 

,

Bomonti Bira Fabrikası

Bomonti Bira Fabrikası

 

Öncelikle etkinliğe biraz erken geldik  Oktoberfest için ürettikleri Fest ve Oktoberfest biralarını tattık. Açıkçası oy birliği ile favorimiz daha hafif ve aromatik Fest birası oldu.

 

Populist Brewmaster Table

Populist Brewmaster Table

 

Etkinlik kişi başı  fiyatı 90 TL’di  ve aslında masada Philip Green ile sohbet ve bira yemek tadımı üzerineydi.

Ek olarak etkinliğin başında Populist’in üretim tesisini gezdik. Bu gerçekten her ev biracısının yaşaması gereken bir deneyim diyebilirim. Ancak üretimleriyle ilgili herhangi bir detay kesinlike burada paylaşılmayacaktır. Zaten resim çekmek yasaktı ayrıca ek olarak kesinlikle yazı olarak da detay paylaşmamak gerektiğini düşünüyorum.

Tesisi gezdikten sonra masamıza oturduk , toplamda 16 kişiydik ve sanırım sadece 3 tane ev biracısı vardı.Biraz şaşırdım çünkü fazla sayıda ev biracısı bekliyordum.

Etkinlik için özelikle şunu söylemek gerek listede yazan yemeklerin hepsi fazlasıyla geldi. Yani tadım için küçük porsiyonlar değildi. Bu yönden kesinlikle masraftan kaçmamışlar.

 

Populist Brewmaster Table

Populist Brewmaster Table

 

Tabii ki önce pretzel ve Festbier ile başladık ardından Frankurter sosis yanında Oktoberfest birasıyla devam ettik. Bu arada tabii samimi bir ortamda hep beraber sohbet ediyorduk. Philip Green ile konuştukça şunu farkettim gerçekten ev biracıları olarak ciddi ve doğru bilgilerimiz var. Ve neredeyse çoğunu sanayi şeklinde olmasa da daha küçük çapta uyguluyoruz.

 

 

Populist Brewmaster Table

Populist Brewmaster Table

 

Yemeye Pilsner ve kokoreç pizzasıyla devam ettik  favori yemeklerden biriydi diye düşünüyorm.

 

Populist Brewmaster Table

Populist Brewmaster Table

 

Tadımlar genel olarak çok uyumluydu tek uyumsuz gelen portakallı çikolatalı kek ve Belgian Triple’dı. Açıkçası ilginç bir kombinasyon olmuş genelde bu tür keklerde Stout içmek neredeyse klasik bir seçimdir.

 

Populist Brewmaster Table

Populist Brewmaster Table

 

Yemek bittiğinde yaklaşık 2 saatte çok fazla yedik ve içtik yani  böyle bir etkinlik kimse beklemiyordu. Beklenen şuydu sanırım: Bir kaç bira içilecek ve yanında çerezler olacak. Kesinlikle öyle olmadı son derece zengin bir masa hazırlamışlardı, keşke daha da uzun sürseydi ama bizden sonra kör tadım etkinliği vardı o yüzden masayı bırakmak zorunda kaldık.

 

Populist Brewmaster Table

Populist Brewmaster Table

 

Bu kesinlikle bir reklam yazısı değil ancak Populist çok kaliteli bir etkinlik yaptığı için etkinliğe gidemeyen bira severlerle  paylaşmak istedik. Bu tür etkinliklerin varlığından insanlar haberdar olursa belki daha kaliteli ve farklı yapıda atölye çalışmaları yapılabilir.

Günün sonuna geldiğimizde de çok güzel bir jest yapıp  bir adet Oktoberfest birası ve kupası hediye ettiler. Sonuçta birayla beraber değişik ve güzel bir gün daha geçirdik.

 

Populist Brewmaster Table

Populist Brewmaster Table

 

Yazıyı beğendiniz mi?

Yıldızın üstüne tıklayın

Puan 5 / 5. kaç kişi puanladı: 2

İlk puanı siz verin

Daha fazlası için

Sosyal medyada bizi takip edin

 

 

Daha fazlası için Facebook Sayfasını Beğenin:

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Beyhan

Böyle etkinlikler daha fazla olmalı.

error: Content is protected !!
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x